Конектори типу SMA, 3.5 мм та 2.92 мм та високі частоти

SMA, 3.5 мм та 2.92 мм – це типи ВЧ-коаксіальних роз'ємів, які відрізняються за розміром, електричними характеристиками та механічною міцністю.  

Ось основні відмінності між ними:

  • SMA (SubMiniature version A): Найпоширеніший і найдешевший з трьох. Часто використовується в рішеннях, що працюють до 18 ГГц.
  • 3.5 мм: Має товщу зовнішню оболонку і повітряне середовище всередині, що забезпечує кращі електричні характеристики на вищих частотах порівняно з SMA, зазвичай до 34 ГГц.
  • 2.92 мм (K-connector): Поєднує в собі механічну сумісність з SMA і 3.5 мм, але має покращені електричні характеристики, які зазвичай використовуються до 46 ГГц.

Основні відмінності:

  • Частотний діапазон: SMA - до 18 ГГц, 3.5 мм - до 34 ГГц, 2.92 мм - до 46 ГГц.
  • Механічна міцність: 3.5 мм має більш міцну зовнішню оболонку, ніж SMA.
  • Матеріали та конструкція: 3.5 мм використовує повітряне середовище, що покращує характеристики на високих частотах.
  • Сумісність: 2.92 мм сумісний з SMA і 3.5 мм у механічному плані.

Як розрізнити SMA, 3,5 мм, 2,92 мм, 2,4 мм?

SMA-роз'єм

1. Історія та дизайн:

Коаксіальний радіочастотний роз'єм типу SMA був розроблений як роз'єм OSM компаніями Bendix та Omni-Spectra наприкінці 1950-х років. На той час це був один з найпоширеніших радіочастотних/мікрохвильових роз'ємів. Спочатку роз'єми SMA були розроблені для напівжорстких коаксіальних кабелів діаметром 0,141 дюйма та прецизійних роз'ємів для мікрохвильових застосувань у військовій промисловості. Вони були заповнені діелектриком PTFE.

2. Діапазон частот та популярність:

За умов того часу, завдяки своїм невеликим розмірам та здатності працювати на вищій частоті (діапазон частот для з'єднання напівжорстких кабелів становить DC~18GHz; для з'єднання гнучких кабелів - DC~12.4GHz), він швидко став популярним. Навіть у міліметрових хвильових роз'ємах, розроблених пізніше, також враховувалося питання механічної сумісності.

3. Особливості та переваги:

  • Підключення до загального інтерфейсу зворотної полярності в бездротових системах
  • Позолочений центральний контакт може мінімізувати втрати сигналу
  • Позолочений корпус для покращення стійкості до корозії
  • Оброблені з'єднувачі є більш довговічними

4. Застосування:

  • Бездротова локальна мережа/радіочастотна програма/Wi-Fi програма
  • Радіоантена/коаксіальний пристрій з низькими втратами

Роз'єм 3,5 мм

1. Вступ:

Роз'єм 3,5 мм – це роз'єм із внутрішнім діаметром зовнішнього провідника 3,5 мм, хвильовим опором 50 Ом та механізмом з'єднання з різьбою 1/4-36UNS-2 дюйма.

2. Історія та розвиток:

У середині 1970-х років американські компанії Hewlett-Packard та Amphenol представили 3,5-мм роз'єм з робочою частотою до 33 ГГц. Це найдавніший доступний коаксіальний радіочастотний роз'єм у міліметровому діапазоні хвиль.

3. Відмінність від SMA-роз'єму:

Одна очевидна відмінність SMA-роз'ємів полягає в тому, що 3,5-мм роз'єм використовує повітряне середовище. Зовнішній провідник 3,5-мм роз'єму товстіший, ніж у SMA-роз'єму, а механічна міцність краща. Таким чином, не тільки електричні характеристики кращі, ніж у SMA-роз'єму, але й механічна довговічність та повторюваність характеристик вищі, ніж у SMA-роз'єму, що робить його більш придатним для використання в тестовій галузі.

Роз'єм 2,92 мм

1. Вступ та варіанти назв:

Роз'єм 2,92 мм (деякі виробники називають цей роз'єм 2,9 мм або роз'ємом типу K, а деякі виробники називають його роз'ємом SMK, KMC, WMP4 тощо). Внутрішній діаметр зовнішнього провідника становить 2,92 мм, хвильовий опір — 50 Ом, а механізм з'єднання — радіочастотний коаксіальний роз'єм з різьбою 1/4-36UNS-2 дюйма. Його структура подібна до роз'єму 3,5 мм, але менша.

2. Історія розвитку:

У 1983 році старший інженер компанії Wiltron, Вільям Олд Філд, розробив новий тип роз'єму 2,92 мм/K, об'єднавши та подолавши раніше введений роз'єм міліметрового діапазону. Діаметр внутрішнього провідника становить 1,27 мм, що дозволяє використовувати його в роз'ємах SMA та 3,5".

3. Виконання та визнання:

Роз'єм 2,92 мм має хороші електричні характеристики в діапазоні частот постійного струму ~ 46 ГГц і механічно сумісний з роз'ємами SMA та 3,5 мм. Він швидко отримав визнання у більшості виробників і став одним з найпоширеніших роз'ємів міліметрового діапазону у світі.

Роз'єм 2,4 мм

1. Вступ та сумісність:

Роз'єм із внутрішнім діаметром зовнішнього провідника 2,4 мм та імпедансом 50 Ом механічно сумісний з роз'ємом 1,85 мм. Внутрішній діаметр зовнішнього провідника роз'єму 1,85 мм становить 1,85 мм, а імпеданс обох становить 50 Ом. Вони мають невеликий внутрішній діаметр, тому робоча частота вища, з номінальними частотами 50 ГГц та 67 ГГц відповідно.

2. Увага:

Пам’ятайте, що їх не можна підключати до роз’ємів 2,92 мм, 3,5 мм або SMA, інакше це призведе до прямих наслідків пошкодження роз’єму.

Короткий зміст

Зі швидким розвитком технології міліметрових хвиль та високошвидкісного зв'язку, роз'єми 2,92 мм, 2,4 мм та 1,85 мм дедалі ширше використовуються у військовій, аерокосмічній, оптоелектронічній та інших галузях. Також зростає кількість випадків їх використання в поєднанні з роз'ємами GPPO, GPO та іншими, що буде описано в наступних статтях.